NIE PATRZ – wystawa malarstwa Kamili Gruszeckiej w Dagma Art!

Czym jest prawdziwa ludzka tożsamość, a czym tożsamość wirtualna? Co to znaczy intymność? Czy ciało należy jeszcze do sfery prywatnej? W jaki sposób zmienia człowieka wirtualny świat, w którym często wiedzieon swoje równoległe życie? Zapraszamy na wystawę malarstwa Kamili Gruszeckiej pt. NIE PATRZ pod kuratelą Mateusza Kudzia, która wsposób delikatny i subtelny dotyka tych pytań, niekoniecznie odpowiadając na nie wprost. 

Krakowska artystka Kamila Gruszecka (ur. 1989), absolwentka ASPw Krakowie, laureatka 13 edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii, zajmuje się malarstwem, rysunkiem i tkaniną unikatową. W galerii Dagma Art zaprezentuje cykl obrazów nawiązujący do nurtu op-artu przedstawiający kobiety pokryte abstrakcyjnymi ornamentami, w odważnych, nierzadko dwuznacznych pozach. Wystawa „NIE PATRZ”, której kuratorem jest Mateusz Kudzia, wyróżni się oprawa wizualną,która dzięki zabiegom świetlnym i projektorom stworzy szczególną atmosferę pozwalającą wydobyć więcej głębi ze znaczeń malarstwa artystki.

„Nowe media znacznie wpłynęły na nasze postrzeganie rzeczywistości. Malarstwo Kamili Gruszeckiej wpisuje się w nurt sztuki
post-internetowej i porusza problematykę tożsamości i intymności w alternatywnym życiu w internecie ” – mówi Monika Grudzień, menedżerka galerii Dagma Art.

Na wystawie widzowie będą mieli okazję wykonania również własnej fotografii pokrytej ornamentami w sposób, w jaki pokrywa kobiety na swoich obrazach Gruszecka. Stworzy to okazję do poczucia się przez moment jak „żywy obraz”, przybliży nieco sam proces twórczy malarki. Zdjęcia po wykonaniu zostaną umieszczone na profilu galerii, a twórcy będą mogli przypisać je do swojego prawdziwego profilu facebook’owego.
Wernisaż wystawy odbędzie się w środę 11. marca o godz. 18:00 w siedzibie galerii Dagma Art przy ul. Puchały 4/1 w Katowicach. Wystawa potrwa do 21. marca. Wszystkie prace Kamili Gruszeckiej są dostępne w sprzedaży.
Wystawa odbywa się pod patronatem: Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów, TVP Katowice, portalu Rynek i Sztuka, portalu Qult Qultury, portalu
Wywrota.pl oraz Ultramaryny.
Więcej informacji: www.dagmaart.com/niepatrz oraz na profilu FB.

O Dagma Art:
Galeria sztuki Dagma Art specjalizuje się w malarstwie współczesnym. Galeria współpracuje zarówno z uznanymi i doświadczonymi artystami,
jak i z młodymi przedstawicielami polskiego świata sztuki. Zapewnia kompleksową obsługę w zakresie doboru dzieł sztuki do wnętrza.
Tworzy kolekcje, które oprócz wartości estetycznej posiadają także wartość inwestycyjną.
Dagma Art, ul. Puchały 4/1, Katowice
godz. otwarcia 10:00 – 18:00
Kontakt dla mediów:
Monika Grudzień
e-mail: grudzien.m@dagmaart.pl
nr tel.: 32 793 12 82

ŹRÓDŁO: INFORMACJA PRASOWA


Opublikowane w Aktualności, Z Katowic i otagowane , , , , , , , , ,