Przewietrz szafę na lato.V SWAP PARTY BY MELLS FASHION już dzisiaj

Znudziła ci się zawartość własnej szafy, a nie masz co zrobić z niepotrzebnymi ubraniami i dodatkami? Wobec tego weź udział w V edycji SWAP PARTY BY MELLS FASHION, która rozpocznie się dzisiaj o godzinie 18:00 w Centrum na Mariackiej. Co możesz zyskać w zamian? Stylowe, pozwalające wyrazić siebie rzeczy, fantastyczne nagrody oraz miło spędzony wieczór w towarzystwie ludzi, którzy stawiają na nieszablonowe kreacje modowe. 

Wszystko wskazuje, że zapoczątkowana na Zachodzie moda na organizowanie tzw. swap party, czyli imprez polegających na bezgotówkowej (w pewnych wyjątkach za niewielką opłatą) wymianie ubrań i dodatków, zadomowiła się nad Wisłą na dobre. Tego typu eventy są organizowane obecnie w każdym dużym polskim mieście, a liczba osób zainteresowanych uczestnictwem w nich wzrasta z roku na rok. Nie inaczej jest w Katowicach. Ciuchowe wymiany odbywają się tutaj od 2013 roku. Pomysł na nie zrodził się z inicjatywy Mileny Bekalarskiej, współzałożycielki poświęconego modzie portalu Mells Fashion.

– Zanim powstało katowickie swap party bacznie obserwowaliśmy tego typu imprezy w Polsce. Cel imprezy jest bardzo prosty – odświeżenie szafy. Rzeczy, które dla którejś z uczestniczek stały się nudne mogą być świetną nowością dla kogoś innego – wyjaśniają Milena Bekalarska i Matt Brown z Mells Fashion.

Podczas organizowanych pod hasłem “Nie bądź gapa, chodź na SWAPA!” edycji imprezy zawsze panuje świetna atmosfera. Dziewczyny przychodzą często z dużymi walizkami, oglądają, przemierzają i negocjują między sobą. To okazja nie tylko do tego, aby pozbyć się nieużywanych ubrań i innych elementów wizerunku, ale i poznać nowe osoby, porozmawiać. Mells Fashion promują ekologiczne podejście do mody. – Zamiast wyrzucać ubrania, dajemy im “drugą szansę” w innej szafie – mówią Milena Bekalarska i Matt Brown.

V edycja SWAP PARTY rozpocznie się dzisiaj o godzinie 18.00 w Centrum na Mariackiej. Organizatorzy specjalnie wybrali taki termin, gdyż według nich to idealny czas, by pozbyć się przed sezonem letnim rzeczy niepasujących do naszej sylwetki oraz takich, które już nam się znudziły. Wystarczy przynieść nieużywane, będące w dobrym stanie  ubrania i dodatki rozpakować je we wskazanym miejscu i zacząć wymieniać się z innymi osobami. Wszystko w miłej atmosferze, przy kawie lub innych napojach. Na uczestniczki będzie czekać również małe losowanie z nagrodami. V edycja imprezy to także okazja, aby pomóc podopiecznym Domu Dziecka nr 1 w Rudzie Śląskiej. Ubrania oraz inne rzeczy będzie można przekazać dzieciom na koniec całej imprezy.

– Jeżeli ktoś dalej zastanawia się nad dzisiejszą imprezą, odsyłamy do naszych fotorelacji i videorelacji z poprzednich edycji – kończą nasi rozmówcy.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/720971251382370/


Izabella Pacek/Mariacka.eu

Zdjęcie: Mells Fashion

 


Opublikowane w Aktualności, Centrum i Mariacka, Styl Zycia, Z Katowic i otagowane , , , ,