Fabularna. Tam, gdzie będzie rządzić X muza

Warszawska 15 – już teraz koniecznie zapamiętajcie ten adres. To właśnie tam będzie działać od września Fabularna – miejsce, w którym będzie się skupiać katowickie życie filmowe.

– Pomysł na stworzenie lokalu zrodził się z zamiłowania do filmu. Zauważalne jest teraz wśród młodych ludzi, duże zainteresowanie kinem – nie tylko tym współczesnym, ale i tym starym, klasycznym. Wraz ze wzrostem zainteresowania tą dziedziną rośnie też zapotrzebowanie na lokale, w których są wyświetlane filmy. Taka też będzie Fabularna. Miejsce jak z filmu i filmem żyjące, w połączeniu z fajną muzą i imprezami – mówi właściciel lokalu, który pragnie zachować anonimowość.

Przyznaje, że przez jakiś czas rozglądał się za odpowiednim miejscem. W końcu udało mu się znaleźć lokal na parterze zabytkowej kamienicy.  – Żaden lokal nie spodobał się tak jak ten: porośnięty jeszcze wtedy mchem tutejszy ogródek, który wyglądał jak rodem z „Alicji w Krainie Czarów” i to było to! – opowiada. Nie bez znaczenia w wyborze lokalu była dla niego także świetna lokalizacja: bliskość ulicy Mariackiej i nowej siedziby Wydziału Radia i Telewizji.

Jak przystało na lokal nastawiony na promowanie X muzy, Fabularna ma być miejscem bogatym w różne wydarzenia związane ze światem filmu.We wtorki i czwartki będą wyświetlane filmy. Przewidziane są również prelekcje i spotkania z ludźmi z branży filmowej. W klubokawiarni mają odbywać się także wydarzenia muzyczne. Jest już pianino, wkrótce dołączą do niego kontrabas i trąbka. Niedziele, poniedziałki i środy będą upływać pod znakiem występów muzyków jazzowych, z kolei w piątki i soboty scena należeć będzie do DJ’a, który będzie serwować najgorętsze przeboje. Lokal będzie posiadał także przestrzeń galeryjną, w której będą organizowane wystawy animacji, fotografii, intermediów, multimediów.

Dokładne menu lokalu nie jest jeszcze znane. – Na pewno będzie sześć podstawowych dań, reszta natomiast pójdzie z tablicy, żeby wszystkie produkty były na świeżo. Kuchnia jest cała przeszklona, więc będzie widać, co będzie się działo. Kucharze mają wychodzić do gości i być dla gości. Chcemy by kuchnia i bar były podporządkowane filmowi. Nie zdradzamy szczegółów, powinno być śmiesznie, ze smakiem – kończy właściciel.

Lokal zostanie otwarty jeszcze we wrześniu. Dokładny termin nie jest znany.

Więcej informacji na temat Fabularnej można znaleźć TUTAJ

IMG_20150903_025138

Izabella Pacek/Mariacka.eu

Zdjęcia: Fabularna


Opublikowane w Aktualności, Baner, Centrum i Mariacka, Z Katowic i otagowane , , , , ,