Słodko w sercu miasta. Nadchodzi I edycja Festiwalu Miodu “Miodobranie”

Niebawem na katowickim rynku kolejny jarmark. Tym razem organizatorzy postanowili, że motywem głównym imprezy będzie miód. Stoiska z tym cenionym od stuleci słodkim przysmakiem oraz wyrobami i produktami pszczelarskimi będą gościć na płycie głównej pod Skarbkiem od 5 do 10 października.

W poniedziałek o godzinie 10.00 w Katowicach pojawi się łącznie 20 wystawców z całego kraju mających w swej ofercie miody, wyroby i produkty pszczelarskie. Będzie można kupić m.in. miody, nalewki miodowe, kosmetyki powstałe na bazie miodu, świece woskowe, a wszystko to w atrakcyjnej, przystępnej cenie.

Festiwal Miodu to nie tylko okazja do zrobienia zakupów, ale też szansa, by wzbogacić wiedzę na temat hodowli pszczół. Fachowych informacji w tym zakresie udzielą osobom zainteresowanym pasjonaci ze Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach. Odbędą się też prelekcje tematyczne.

W trakcie wydarzenia będzie można wziąć udział w warsztatach odlewania świec pszczelego wosku, konkursie na najlepszy smak miodu i obejrzeć pokazowy ul. Atrakcje dla uczestników przygotowały także Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Katowice, które wspólnie ze Śląskim Związku Pszczelarzy patronują imprezie. Pokażą zainteresowanym, jak wygląda ciosanie barci oraz podarują gościom w prezencie sadzonki drzew. Festiwal będzie miał również swoją stronę muzyczną. Wystąpią tam Katarzyna Puma Piasecka, grupa Albo i Nie i Soul Hunters Gospel Choir.

Godzina otwarcia jarmarku:

10:00 – 18:00

Więcej informacji o Festiwalu Miodu “Miodobranie” TUTAJ

Izabella Pacek/Mariacka.eu


Opublikowane w Aktualności, Centrum i Mariacka, Z Katowic