Supersam przygotowuje się do otwarcia!

Już 8 października, w samym sercu Katowic zostanie otwarty Dom Handlowy Supersam. Udostępni 76 punktów handlowo-usługowych w tym 24, nieobecnych do tej pory w tej części miasta. Inwestorem obiektu jest Griffin Real Estate, za jego zarządzanie odpowiadać będzie Knight Frank.

Supersam zlokalizowany jest przy ul. Piotra Skargi 6, w miejscu zbudowanej w latach 30. minionego wieku, hali targowej. Dla jej upamiętnienia, w nowym obiekcie znalazły się cztery, pochodzące ze starej hali, zabytkowe stalowe dźwigary.

Supersam będzie przede wszystkim uzupełniał istniejącą już ofertę handlową centrum Katowic. Znajdą się w nim aż 24 popularne marki, nieobecne w nim do tej pory: Empik, Pepco, Aldi, New Look, Monnari, Sportsdirect, Atlantic, Silesia Jeans, Szachownica, Grey Wolf, UrbanCity, Sergio Leone, TextilMarket, KIK, Passero, Strefa Diet, Hobby4Men, Top Secret, Zzadimo, Esotiq, Pafoscan Sport, Greenpoint, Strefa podróży i wyczekiwane fitness Pure Jatomi.

Obiekt w porównaniu z innymi, miejskimi galeriami jest niewielki. Posiada 23 tys. mkw. Jego funkcjonalny rozkład ma sprzyjać intuicyjnej komunikacji podczas zakupów.

– Mam nadzieję, że nowy Supersam stanie się co najmniej tak popularny wśród mieszkańców Katowic jak był kiedyś, za czasów istnienia w tym miejscu hali targowej. Chcemy przywrócić handlową tradycję tego miejsca. Otwieramy obiekt w pełni wynajęty, co jest prawdziwą rzadkością wśród nowych centrów handlowych. Wierzę, że skoro udało nam się zdobyć zaufanie najemców podobnie będzie z klientami – komentuje Grażyna Morawiec – Jóźwicka, Dyrektor Domu Handlowego Supersam.

Wielkie otwarcie dla klientów już w czwartek, 8 października o godzinie 15.00. Od tego momentu do niedzieli na terenie centrum zaplanowano liczne animacje, atrakcje i konkursy nawiązujące, podobnie jak kampania reklamowa Supersamu, do czasów PRL-u.

– Nawiązanie do PRL-u wynika przede wszystkim z sentymentu do dawnego Supersamu i tego jak kultowym miejscem dla mieszkańców był on kiedyś. Chcemy przywołać wspomnienia z tamtego okresu bazując na pozytywnych emocjach,
a młodszym mieszkańcom ukazać go z przymrużeniem oka. Przez cztery dni nasi klienci będą mogli m.in. wziąć udział w Koncercie Życzeń, zabawie przy muzyce Abby i Boney M, przejechać się kultowym ogórkiem, a najmłodsi będą mogli odwiedzić Kącik Tolka Banana. Aktywnie działać będzie również nasz program, Superstar, w którym na klientów czekać będą specjalne, limitowane promocje i okazje – zachęca Dyrektor DH Supersam.

Obecnie na terenie obiektu trwają ostatnie prace przygotowujące go do otwarcia. W Supersamie, prócz punktów 76 punktów handlowo-usługowych znajdzie się również 5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Ostatnie kondygnacje zostaną przeznaczone na parking liczący około 400 miejsc. Centrum otwarte będzie w godzinach: poniedziałek – sobota: 9.00 – 21.00, niedziela: 10.00 – 20.00.

O GRIFFIN REAL ESTATE
Griffin Real Estate to wiodący i dynamicznie rozwijający się inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej. W Polsce firma realizuje inwestycje we wszystkich największych miastach. W portfolio firmy znajduje się m.in. DH Renoma we Wrocławiu, Centrum Biurowe Lubicz I&II w Krakowie, katowicki Supersam, Centrum Akademickie POLONEZ w Poznaniu, Green Horizon w Łodzi oraz wiele obiektów biurowych i handlowo-usługowych, a także działek inwestycyjnych. Flagową inwestycją firmy jest rewitalizacja Hali Koszyki w Warszawie i stworzenie na jej terenie wielofunkcyjnego kompleksu z częścią biurową i usługowo – restauracyjną oraz w mniejszym stopniu handlową. Griffin Real Estate został nagrodzony kilkukrotnie w prestiżowych, międzynarodowych konkursach dedykowanych branży nieruchomości komercyjnych: Eurobuild Awards oraz CEEQA. Inwestor wspiera liczne inicjatywy społeczne, w tym Fundację Edukacyjną Jana Karskiego. W przestrzeniach należących do Griffin realizowane są również projekty artystyczne, inicjowane przez Griffin Art Space, instytucję powołaną aby wspierać i promować sztukę.

ŹRÓDŁO: informacja prasowa


Opublikowane w Aktualności, Z Katowic