W sobotę otwarcie KluboGalerii SARP

Już jutro o godzinie 20:00 w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich przy ulicy Dyrekcyjnej 9 nastąpi otwarcie długo wyczekiwanej KluboGalerii SARP. W programie wieczoru wystawa finałowych prac w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno – architektonicznej sali koncertowej dla Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Rybniku i impreza, na której zagra trzech znakomitych DJ-ów: Zurt De Lux / SPATiF / Sopot, Kid / Warszawa oraz Joobs / Katowice.

– Pomysł zrodził się z potrzeby stworzenia miejsca, które wypełni ofertę kulturalną miasta Katowice. KluboGaleria SARP będzie otwarta na ludzi kreatywnych, szukających niebanalnej przestrzeni. Zapraszamy do nas wszystkich, którzy cenią sobie luźną atmosferę, wyjątkowe koktajle, smaczną kuchnię i dobrą muzykę – mówią w rozmowie z Mariacka.eu twórcy lokalu.

O wyjątkowości miejsca ma już świadczyć sam wystrój. – Postawiliśmy na styl industrialny, skandynawski. Dodaliśmy do tego wszystkiego trochę ciepła, tak aby klimat panujący w naszym klubie był przyjemny, ale przede wszystkim nietuzinkowy – opowiadają.

Jedyne w swym rodzaju mają być także dania, jakie będą serwowane w lokalu. – Nasze menu będzie proste, lecz przepełnione oryginalnością smaków. KluboGaleria SARP będzie czynna codziennie od godziny 8, tak aby każdy mógł zacząć dzień u nas od pysznego śniadania. Popołudniami serwować będziemy lunche, a wieczorami wyjątkowe kolacje. W trakcie imprez będzie dostępny tapas bar.Nie zamykamy się w określonym rodzaju kuchni, będzie trochę śródziemnomorsko, polsko, ale przede wszystkim eksperymentalnie. Mamy świetną szefową kuchni! Julia Promnik, to osoba pozytywnie zakręcona, która całą swoją osobowość przekłada na oryginalny sposób prowadzenia gastronomii. Malarka, plastyczka i zarazem właścicielka Galerii Unikat w Chorzowie. Po prostu człowiek orkiestra. Przygotowaliśmy też specjalną ofertę promocyjną, polegającą na tym, że do każdej kawy, herbaty czy kakao – dowolne śniadanie z menu za 1zł.  Warto więc zacząć u nas dzień – przekonują.

KluboGaleria SARP ma być miejscem żyjącym w pełni kulturą i sztuką, gdzie ciągle coś się dzieje. – Pod patronatem SARPu odbywać się będą u nas przede wszystkim wystawy: architektury, manufaktury, malarstwa oraz rzeźby. Przewidujemy również liczne panele dyskusyjne i spotkania z ciekawymi osobowościami. W planach mamy także pokazy mody, koncerty i weekendowe imprezy z kultowymi DJ-ami – zdradzają.

Więcej informacji o lokalu można znaleźć TUTAJ

Strona wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/525053247649934/

Izabella Pacek/Mariacka.eu

Zdjęcie: KluboGaleria SARP

 


Opublikowane w Aktualności, Centrum i Mariacka, Z Katowic i otagowane , , , ,