Jesienny Eko Jarmark Katowice

Jesienny Eko Jarmark Katowice odbędzie się 24-25 października 2015r. To wyjątkowa okazja do przegnania jesienniej melancholii w klimatycznych wnętrzach Fabryki Porcelany.

W przestrzeniach pofabrycznych zagoszczą pyszne smakołyki i tradycyjne produkty, będzie unosił się zapach świeżo parzonej kawy, a wszystko to połączone ze sobą jesiennymi motywami i ciepłymi barwami.
Na odwiedzających w dwa jarmarkowe dni Fabrykę, czekają wystawcy oferujący lokalne, ekologiczne produkty, robione według tradycyjnych receptur. Najlepsze wędliny, nabiał, miody, przepyszne słodycze i całe multum innych produktów. Polecamy również odwiedzić stanowiska z certyfikowanymi organicznymi kosmetykami i mydłami. Dla tych, którzy chcą nie tylko kupować, ale też towarzyszyć procesowi wytwarzania smakołyków, czeka szereg atrakcji. Kręcony i wypiekany na bieżąco kurtosz z dowolnymi dodatkami, lepione na miejscu gruziński pierożki chinkali czy pokazy parzenia kawy w gorącym piasku przyciągną wszystkich smakoszy.
Zarówno starsi, jak i najmłodsi, będą mieli również okazję dać upust swojej kreatywnej stronie duszy. Zapraszamy na warsztaty prowadzone przez wystawców oferujących rękodzieło artystyczne. Na więcej niż dziesięciu stoiskach oprócz zakupów można będzie uczyć się nowych technik, podpatrywać pomysły profesjonalistów i tworzyć swoje małe dzieła. Wyhaftowany własnoręcznie woreczek z lawendą, przyozdobiona samodzielnie ramka na zdjęcia czy całkowicie nowa Eko-zabawka będą niezwykłymi pamiątkami. Będą z nami wystawcy znami z targów rekodzieła i imprez artystycznych w regionie i nie tylko – Fabryka Rzeczy Małych, Silesia Art Lab, Gliniana Koniczynka, Roszpunkowo, Galeria Topaz, Szósty Zmysł, Galeria 4u, Pracownia Bambetle, Sornowo, Galeria Bijou i Silverine.
W godzinach trwania Jesiennego Eko Jarmarku KZK GOP uruchomi specjalnie weekendowe kursy linii 940 kursującej między Fabryką Porcelany a Dworcem PKP w Katowicach.

Fabryka porcelany w Katowicach
ul. Porcelanowa 23
Tel. 32 353 10 56

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.
Warsztaty bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń – zapisy przyjmowane są podczas jarmarku przez prowadzących warsztaty.

Bieżące informacje:
Facebook:
Link do strony Eko Jarmarku Katowice:
https://www.facebook.com/pages/Eko-Jarmark-Katowice/722347827827118?ref=hl

Strona internetowa Eko Jarmarku Katowice:
http://www.ekojarmark.eu/

ŹRÓDŁO: informacja prasowa


Opublikowane w Aktualności, Z Katowic