Wykwintne smaki na katowickim rynku. Już jutro Festiwal Wina i Sera

Najbardziej elegancki duet smakowy doczekał się swego święta w Katowicach! W dniach 14 – 18 października w samym centrum miasta, na płycie pod Skarbkiem odbywać się będzie I Festiwal Wina i Sera. Organizatorem wydarzenia są Jarmarki Śląskie.

Podczas pierwszej edycji imprezy odwiedzający katowicki rynek smakosze będą mogli nabyć wina i sery z różnych zakątków Europy m.in. węgierskie, włoskie, francuskie, hiszpańskie, austriackie, bałkańskie, gruzińskie, mołdawskie, jak również polskie wina i cydry prezentowane m.in. przez Winnicę Patria i Winnicę Jasiel. Pojawią się tam także stoiska z ostrygami, oliwkami oraz oryginalnymi wędlinami francuskimi i włoskimi.
Festiwalowi będą towarzyszyć artyści ze swymi rękodziełami, a w piątek, 16 października o godzinie 17.00 odbędzie się koncert „Good Wine Project”, podczas którego będzie można usłyszeć piosenki z repertuaru takich znakomitych wykonawców jak Edith Piaf, Mina&Alberto Lubo, Antonio Carlos Jobim czy Carlos Santana. Nie zabraknie dźwięków saksofonu, gitary i aksamitnego vocalu Kasi Pumy Piaseckiej.
Czy rozpoczynające się jutro wydarzenie ma szansę na stałe zagościć w kalendarzu katowickich imprez? Wszystko na to wskazuje. Jak zapowiadają organizatorzy, są już planowane kolejne edycje.
Izabella Pacek/Mariacka.eu
Zdjęcie: Jarmarki Śląskie

 


Opublikowane w Aktualności, Baner, Centrum i Mariacka, Z Katowic i otagowane , , , , , ,