Supersam podsumowuje otwarcie

Ponad 100 tys. klientów podczas trwającego cztery dni, wielkiego otwarcia. Taki wynik zanotował nowy Dom Handlowy Supersam w Katowicach, oferujący 76 punktów handlowo-usługowych. 24 z nich to marki, które po raz pierwszy pojawiły się w centrum Katowic. Koszt inwestycji wyniósł 56,7 mln euro.

Cieszę się, że mieszkańcy Katowic tak licznie odwiedzili DH Supersam podczas otwarcia obiektu. Na pierwszy weekend zaoferowaliśmy Klientom szereg atrakcji, promocji i konkursów. Dodatkowo, zdecydowana większość Najemców przygotowała na ten czas specjalne rabaty – podsumowuje Grażyna Morawiec-Jóźwicka, Dyrektor DH Supersam. – To jednak dopiero początek. Zamierzeniem DH SUPERSAM jest uzupełnienie istniejącej oferty handlowej centrum Katowic. Przez cały rok w Supersamie czekać będzie na Klientów nie tylko atrakcyjna oferta zakupowa, ale też i kolejne interesujące wydarzenia i imprezy. Na najbliższy weekend zaplanowaliśmy Targ Śniadaniowy SuperAM, gdzie na stoiskach regionalnych wystawców, będzie można zakupić świeżą, ekologiczną żywność. Dodatkowo, dla najmłodszych zorganizujemy warsztaty ekologiczne pod hasłem „Ekologia jest w modzie, bądźmy i my!” – dodaje dyrektor Supersamu.

Stan skomercjalizowania obiektu na długo przed jego otwarciem wyniósł 100%. Na 23 tys. mkw. powierzchni handlowej znalazło się 76 punktów handlowo – usługowych oraz 5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. W centrum znalazły
24 popularne marki, nieobecne do tej pory w centrum miasta: Empik, Pepco, Aldi, New Look, Monnari, Sportsdirect, Atlantic, Silesia Jeans, Szachownica, Grey Wolf, UrbanCity, Sergio Leone, TextilMarket, KIK, Passero, Strefa Diet, Hobby4Men, Top Secret, Zzadimo, Esotiq, Pafoscan Sport, Greenpoint, Strefa podróży i Fitness Jatomi. Przez cały czas funkcjonowania centrum, dla klientów dostępny jest dwukondygnacyjny parking naziemny na 400 miejsc. Jego użytkowanie przez pierwsze trzy godziny wizyty w centrum jest bezpłatne.

Inwestorem obiektu jest Griffin Real Estate, za jego zarządzanie odpowiada Knight Frank.

O GRIFFIN REAL ESTATE
Griffin Real Estate to wiodący i dynamicznie rozwijający się inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej. W Polsce firma realizuje inwestycje we wszystkich największych miastach. W portfolio firmy znajduje się m.in. DH Renoma we Wrocławiu, Centrum Biurowe Lubicz I&II w Krakowie, katowicki Supersam, Centrum Akademickie POLONEZ w Poznaniu, Green Horizon w Łodzi oraz wiele obiektów biurowych i handlowo-usługowych, a także działek inwestycyjnych. Flagową inwestycją firmy jest rewitalizacja Hali Koszyki w Warszawie i stworzenie na jej terenie wielofunkcyjnego kompleksu z częścią biurową i usługowo – restauracyjną oraz w mniejszym stopniu handlową. Griffin Real Estate został nagrodzony kilkukrotnie w prestiżowych, międzynarodowych konkursach dedykowanych branży nieruchomości komercyjnych: Eurobuild Awards oraz CEEQA.
Inwestor wspiera liczne inicjatywy społeczne, w tym Fundację Edukacyjną Jana Karskiego. W przestrzeniach należących do Griffin realizowane są również projekty artystyczne, inicjowane przez Griffin Art Space, instytucję powołaną aby wspierać i promować sztukę.

ŹRÓDŁO: informacja prasowa

 


Opublikowane w Aktualności, Z Katowic