Na Mariackiej powstaje nowa klubokawiarnia

Prepar – taką nazwę będzie nosiła klubokawiarnia, która pojawi się na katowickim deptaku w listopadzie.

Klubokawiarnia będzie mieścić się w lokalu w kamienicy przy Mariackiej 31. – Pomysł na Prepar kiełkował przez wiele lat i zrodził się z miłości do muzyki, ale także z prostej ludzkiej potrzeby przebywania z ludźmi, którzy kochają tak samo – mówi w rozmowie z Mariacka.eu właściciel, którzy pragnie pozostać anonimowy.  

Jego wizja lokalu jest dokładnie przemyślana. – Pragniemy, aby było to miejsce otwarte na muzykę. Nie tylko muzykę elektroniczną, ale także elektroakustykę, free improv, elektronikę eksperymentalną czy ambient. Miejsce tworzone jest przede wszystkim z myślą o osobach, które będą chciały znaleźć coś dla siebie w prezentowanych przez nas wydarzeniach. Nie chcemy uciekać od sytuacji niekomercyjnych, wręcz przeciwnie, będziemy robić wszystko, aby popularyzować i rozświetlać “trudniejsze” gatunki muzyczne – deklaruje nasz rozmówca.

Poszukiwania lokalu, który można byłoby przeznaczyć na klubokawiarnię zajęły zaledwie kilka tygodni. Natomiast prace remontowe trwały ponad 6 miesięcy. – Wcześniej w tym miejscu nie było żadnego lokalu, więc wszystko musieliśmy robić od podstaw. Włożyliśmy w to miejsce naprawdę wiele pracy i serca, sami już nie możemy się doczekać finału – mówi właściciel.

Kwestia menu lokalu pozostaje wciąż jeszcze otwarta. Na razie wiadomo tyle, że będzie ono bazować na kawie i wszystkim tym, co wokół niej.

Prepar ma być miejscem, w którym odbywa się wiele różnorodnych gatunkowo imprez muzycznych. – Przede wszystkim będą to występy artystów tworzących muzykę elektroniczną. Jak określiła to nasza znajoma: “trochę techno, trochę Ibizy, trochę mroku”, czy wszystko się zgadza, czas pokaże. Niemniej zachęcamy wszystkich do śledzenia naszych wydarzeń. Na pewno pojawi się wiele niespodzianek, jakich jeszcze w śląskich klubach nie było – zapowiada właściciel.

Otwarcie Preparu nastąpi 13 listopada o godzinie 22.00. W programie wydarzenia wernisaż murali Moniki Zawadzki oraz występy takich artystów jak PAN/TONE, Jacek Sienkiewicz, DTEKK i Yeriho. Wstęp 20/25 PLN.

Więcej informacji na temat lokalu można znaleźć TUTAJ

Izabella Pacek/Mariacka.eu

Zdjęcie: PREPAR

 

 


Opublikowane w Aktualności, Baner, Centrum i Mariacka, Z Katowic i otagowane , , , , , ,