Portal

Na rynku istnieje wiele portali internetowych, które gromadzą informacje na temat imprez i wydarzeń kulturowych w miastach, lecz brakuje takich, które skoncentrowane są na konkretnych dzielnicach, a w gąszczu informacji natłoczonych na dużych portalach, ciężko jest odnaleźć coś interesującego dla siebie. Dlatego w odpowiedzi na tę lukę, powstał serwis informacyjno-społecznościowy o dobrze kojarzącym się tytule: Mariacka.eu, który nawiązuje do promowanej przez miasto Katowice ulicy Mariackiej oraz do ulic otaczającą Mariacką: Dworcowa, Dyrekcyjna, Staromiejska oraz Mielęckiego.

Właścicielami serwisu są bracia Przemysław Danysz i Jerry Danysz , którzy w raz z grupą przyjaciół pragną pomóc w promocji centrum Katowic jako miejsca do spędzenia wolnego czasu oraz zabawy. Aktualnie jesteśmy wspierani przez Urząd Miasta Katowice oraz przez sympatyków i miłośników Katowic.

Serwis jest skoncentrowany na promocji wschodniej części centrum Katowic, ze względu  na to, że jest ona obecnie stosunkowo słabo wypromowana. Uważamy, iż jest duża szansa na powodzenie tego przedsięwzięcia, gdyż coraz więcej ludzi wie, że ul. Mariacka ma być ulicą imprez. Można to zauważyć po inwestycjach w nowe lokale, imprezy i przedsięwzięcia wielu ludzi.

W serwisie znajdziemy informacje na temat praktycznie każdego lokalu znajdującego się na promowanych ulicach (restauracje, puby, kluby czy bary), t.j. cenniki, zdjęcia, informacje o promocjach, imprezach oraz na temat wydarzeń kulturalnych, które są organizowane na ulicy Mariackiej. Jako część społecznościowa, serwis umożliwia założenie konta, które daje dużo możliwości, zaczynając od wystawiania ocen lokalom i imprezom, a kończąc na komentowaniu wydarzeń czy imprez, na które użytkownik zapisał się wcześniej.

Z roku na rok portal rozwijał się w kierunku portalu informacyjnego i w ten sposób był coraz częściej odwiedzany. Od 2012 roku nastaje całkiem nowa era dla portalu, gdyż zmianie uległa szata graficzna oraz wachlarz usług, które aktualnie dostarcza portal. Teraz poza informacjami co się dzieje na samej Mariackiej, dowiemy się co się dzieje w centrum Katowic, znajdziemy różne promocje oferowane przez lokale czy lokalne firmy oraz jest możliwość zagłębienia się w dział Ogłoszeń, które mają być nowym źródłem informacji w poszukiwaniu ofert pracy, najmu, czy innych ofert.

Jeżeli macie jakieś propozycje, czy sugestie, piszczcie śmiało:
biuro@mariacka.eu