Upcykling – w tym rzecz!

We wtorek 7 maja o godzinie 18:00 w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach, odbędzie się wernisaż wystawy 1 Salonu ART.UPCYKLING.PL. Wystawa pod hasłem “Upcykling – w tym rzecz!”, zaprezentuje prace artystów tworzących zgodnie z ideą upcyklingu.

Upcykling to pojęcie, w przeciwieństwie do recyklingu, stosunkowo mało znane, tymczasem w sztuce nowoczesnej to coraz wyraźniejszy trend, forma ekspresji, którą upodobali sobie designerzy na całym świecie, w Polsce również.

Dzieła najciekawszych polskich upcyklerów będzie można podziwiać w Galerii Rondo Sztuki od 7 do 20 maja.

Wystawa pokaże rzeczy, które powstały w wyniku przetworzenia materiałów, odpadów, przedmiotów zużytych lub niepotrzebnych. Pokaże, jak wyjęte ze swojego naturalnego otoczenia, pozbawione starych znaczeń, zyskują nowe funkcje i działanie, a także niewątpliwą wartość artystyczną.

Wystawie towarzyszyć będą warsztaty dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w upcyklingu i pod okiem artystów nauczyć się nadawać rzeczom drugie życie. Tematykę warsztatów zróżnicowano tak, żeby każdy mógł znaleźć w nich inspirację i przestrzeń dla własnej kreatywności.

Podczas Salonu będą odbywały się również pokazy filmów o tematyce ekologicznej, spotkania autorskie z artystami i wykłady.

źródło: materiały prasowe


Opublikowane w Z Katowic i otagowane , , ,